پرورش نوزاد

۲

تبریک میگیم! شما نوزاد جدیدی دارید! حالا باید چه کاری انجام دهید؟

به دنیای والدین خوش آمدید، جایی که زمانی برای خوابیدن کمیاب است اما عشق شما را به جلو می‌راند. در این بخش روند رشد فرزندتان، الویت‌های شما و برنامه‌ای ساده برای والدگری آورده شده است تا زندگی شما را در دورانی که فقط یک ساعت برای خواب و دو دقیقه برای مطالعه وقت دارید آسان‌تر کند.

روند رشد اولیه نوزاد شما:

۱. یادگیری خوردن

۲. یادگیری خوابیدن در شب

۳. یادگیری کنترل تحریکات مختلف

۴.ایجاد اعتماد

۵. رشد سریع جسمی و ذهنی

۶. شناخت بدنش

چالش‌های شما:

۱. شناختن کودکتان – و به محض اینکه چیزی را درباره‌ی او یادگرفتید، تغییر خواهد کرد.

۲. برنامه‌ریزی جدیدی برای ادامه زندگیتان

۳. پیدا کردن زمانی کوتاه برای خوابیدن

الویت‌های شما:

۱. یادگیری نحوه شیر دادن به نوزاد

۲. یادگیری این توانایی که چگونه کودکتان را آرام کنید.

۳. خوابیدن برای مدت زمانی کوتاه

۴. یادگیری اینکه چطور استراحت کنید و از لحظه لذت ببرید.

۵. اعتماد به این که شما قطعا بهترین پدر و مادر برای این کودک هستید.

استراتژی شما:

۱. کودکتان را بغل کنید.

در این شرایط، نوزادتان کمتر گریه خواهد کرد و شما نشانه‌های او را بهتر احساس می‌کنید و در دسترس هستید. نوزادان برای بغل شدن ساخته شده‌اند.

۲. از سینه خودتان به کودکتان شیر بدهید.

کودک شما سالم‌تر خواهر بود، هوش بالاتری خواهد داشت و کمتر گریه خواهد کرد. شما هم در میان همه‌ی کارهایی که انجام نشده‌اند، شادتر خواهید بود. (هورمون‌هایی که بعد از شیر دادن به فرزندتان در بدن شما ترشح می‌شوند همانند هورمون‌هایی هستند که بعد ارگاسم ترشح می‌شوند.) بنا به درخواست فرزندتان به او شیر بدهید، نه روی برنامه مشخص. هر میزان اطلاعاتی که نیاز دارید تا در این کار خبره شوید را به دست آورید. به محض اینکه نوزادتان گرفتن سینه و شیر خوردن را یاد گرفت، شب‌ها به حالت درازکش به نوزادتان شیر بدهید، تا بتوانید هنگام شیر دادن چرت بزنید در نتیجه روز بعد، از بی‌خوابی‌های شبانه، خسته و درمانده نخواهید بود.

۳. هر زمان و هرجایی که می‌توانید بخوابید.تختخواب‌های کودکی که به تخت شما متصل می‌شوند وجود دارد که مانع می‌شود شما تصادفا روی کودکتان بغلتید. یا گهواره‌های کودکی که دقیقا کنار تخت شما قرار می‌گیرند، که به نوزاد این امکان را می‌دهند تا در مکان امن و راحتی شبیه به رحم مادر، نزدیک تختتان بخوابد. پیشنهاد من این است که تا جایی که می‌توانید مطالعه کنید و سپس کاری که برای شما و کودکتان مناسب است را انجام دهید.  

۴. طوری برنامه‌ریزی کنید که حداقل تا یک سال نوزادتان تا جایی که امکان دارد با پدر و مادرش وقت بگذراند.

نوزاد نیاز دارد در کنار بزرگسالی که عاشق اوست، باشد. این احساس برای کسی که برای نگه‌داری از کودک هزینه دریافت می‌کند بیش از حد انتظار است. قابل ذکر است که حتی اگر پرستار فرزندتان عاشق او باشد و بعد از مدتی کودکتان را ترک کند، که احتمال وقوع این اتفاق خیلی زیاد است، کودک شما کمبودی آزاردهنده را تجربه خواهد کرد. نوزاد متوجه نمی‌شود که پرستار مادر دوم او نیست. و در حقیقت اگر نوزاد بیشترین زمانی که بیدار است را با پرستار سپری می‌کند، همچنین تشخیص نخواهد داد که او مادر اول او نیست.

۵. همه چیز زندگیتان را از نو برنامه ریزی کنید.

برای خودتان و باقی اعضای خانواده‌تان حق خوردن، خوابیدن و عشق ورزیدن قائل شوید. این موضوع تنها برای مادرها نیست. آمار پدرهایی که بعد از بچه‌دار شدن روال زندگیشان را تغییر می‌دهند نیز شگفت‌انگیز است.

۶. اگر با کودکتان در خانه می‌مانید، اجازه ندهید که در خانه قرنطینه شوید.

در کمترین حالت هر روز برای پیاده‌روی از خانه بیرون بروید. (من تضمین می‌کنم هیچ کسی به این موضوع که ظاهر شما در بهترین حالت ممکن نیست اهمیت نمی‌دهد.) یا با مادرها و پدرهای دیگر دور هم جمع شوید و درباره‌ی کودکانتان و مسائل روزمره صحبت کنید.

مطالب این بخش

— تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به موسسه آتمان است —

به فهرست انتظار بپیوندید زمانی که محصول موجود شد به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل و تعداد موردنظر خود را وارد کنید.