پیش از نوجوانی (۱۰ تا ۱۲ سال)

پیش از نوجوانی (۱۰ تا ۱۲ سال)

امروزه کودکانی که دوران پیش از نوجوانی را می‌گذرانند معمولا والدینشان را با رفتارهایی که شبیه نوجوانان است شوکه می‌کنند. با این رفتارشان به اشتباه نیوفتید، آن‌ها هنوز کودک هستند. آن‌ها شما را با توانایی‌هایشان در اندیشه و تصور، بحث‌های حرفه‌ای و انجام کارهای احمقانه شکفت‌زده می‌کنند.
سال‌های متوسطه‌ی اول آموزشی زمان رشد و شکوفایی کودکان شماست، اما مانند گذر از هر دورانی در زندگی کودکان شما، بالا و پایین‌هایی دارد. مانند دوران خردسالی که والدینی که استقلال نوظهور کودکانشان را قبول نمی‌کنند و با آن مقابله می‌کنند، در اکثر موارد مجبور به پذیرش شورش و حتی فریبکاری کودکانشان می‌شوند.
بزرگترین خطری که کودکان را در این سنین تهدید می‌کند، از دست دادن ارتباطشان با والدین است در حالی که در حال تلاش برای ارتباط برقرار کردن و پیدا کردن جایگاهشان در دنیای همسالانشان هستند. بزرگترین خطر برای والدین این کودکان این است که سعی کنند به جای والدگری از طریق برقراری ارتباط، از طریق قدرت‌نمایی والدگری کنند. بدین ترتیب، ارتباطشان با کودکشان دچار فرسایش می‌شود و تاثیرشان روی فرزندشان حین اینکه او به سمت نوجوانی می‌رود، از بین می‌رود.

مطالب این بخش

— تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به موسسه آتمان است —

به فهرست انتظار بپیوندید زمانی که محصول موجود شد به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل و تعداد موردنظر خود را وارد کنید.